Przyjaciele eduScruma

prof. UW dr hab. Marlena Plebańska

Jedna z prekursorów polskiej e-edukacji, specjalizacja zarządzanie wiedzą, e-learning, Design Thinking. Zewnętrzna ekspertka Centrum Cyfrowego. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, North East Wales Institute of Higher Education, Szkoły Głównej Handlowej. Ekspert w zakresie kształcenia na odległość oraz wykorzystania nowych mediów w edukacji. Specjalista w zakresie zarządzania wiedzą. Lider polskiego e-learningu. Autorka ponad stu publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu publikacji  popularno – naukowych z zakresu e-edukacji. Od 17 lat inspirator, projektant i strateg rozwiązań w zakresie e-edukacji oraz zarządzania wiedzą w wielu polskich przedsiębiorstwach, szkołach, organizacjach poza rządowcy. Kierownik i konsultant projektów edukcyjnych oraz e-learningowcyh. Aktywny trener i wykładowca. Doradca MEN, MAiC, MNiSW. Pracownik PW, ASW, AFIBV, OEIIZK. Członek Rady Fundacji Edukacja na NOWO.

Mariusz Chrapko

Prowadzi bloga o zwinnym zarządzaniu projektami: MariuszChrapko.com Na co dzień pomaga liderom oraz członkom zespołów projektowych w procesach zwinnej transformacji biznesowej. Prowadzi działania doradcze i szkolenia na różnych szczeblach organizacyjnych. Jest ekspertem w dziedzinie wdrażania i adaptacji metody Scrum w dużych organizacjach. Autor bestsellerowej książki: „Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami”. Prowadzi podcast „Menedżer Plus”, w którym opowiada o tym, jak zwinne zarządzać sobą i biznesem oraz audycję muzyczną „Na Sofie”.

www.juniorowo.pl i Ela Manthey

Elżbieta Manthey – dziennikarka, blogerka, pasjonatka edukacji i propagatorka ciekawych i nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych. Założycielka portalu dla rodziców i nauczycieli Juniorowo.pl, skupionego na tematyce edukacji i wychowania dzieci od 6 roku życia. Współpracowała z miesięcznikiem dla rodziców GaGa i z kwartalnikiem Twój Junior. Pisze artykuły dla Gazety Wyborczej.

Ewa Kosterka i Marcin Ziółek czyli Zwinni Inaczej

Od ponad pięciu lat, występując w rolach Agile Coach czy Scrum Master, pomagają zespołom i organizacjom zwinnie rozwijać produkty.
Prowadzą szkolenia z zakresu: Agile, Scrum, Management 3.0, które pomagają w budowaniu zespołów i zwinnym podejściu do pracy.
Motywuje ich rozwój i chęć zmieniania świata przez uczenie jaką wartość dają relacje międzyludzkie, eksperymentowanie oraz dawanie i branie odpowiedzialności.
Można ich zobaczyć na różnych wydarzeniach, tak na przykład zapraszali na warsztat we Wrocławiu

www.agilewarsaw.com

Agile Warsaw to nieformalna grupa osób, które są związane z metodykami Agile i Lean oraz Warszawą. Naszym celem jest wymiana wiedzy i networking.Naszym środkiem do celu jest grupa dyskusyjna i spotkania, które przybierają formę prezentacji, lean coffee i/lub spotkania nieformalnego przy piwie.

spotkania: http://www.meetup.com/AgileWarsaw/
YouTube: https://www.youtube.com/agilewarsaw

Doradztwo