Od edukacji przemysłowej do edukacji Agile

Dołącz do naszej ewolucji i wprowadź z nami eduScrum do polskich szkół! To krok, który może zmienić wiele i pomóc nam wszystkim odnaleźć się w naszej rzeczywistości.

Jak być tego częścią?

Zapraszamy Cię do wspólnej podróży.

Ruszyła edukacyjna akcja „Od edukacji przemysłowej do edukacji Agile”! Kliknij, by do nas dołączyć!

Co nas zainspirowało do działania?

 

Jednym z miejsc, które od czasów Rewolucji Przemysłowej niewiele się zmieniło jest szkoła …

Przez te 300 lat zmienili się jednak uczniowie, ich dostęp do informacji jest natychmiastowy, od momentu powstania pytania w ich głowie do wyszukania odpowiedzi mija kilka sekund. To osoby znające różne języki, kultury, często odważne i dociekliwe.

Rola nauczyciela także się zmieniła: z osoby, która jako jedyna w klasie miała dostęp do wiedzy i jej zadaniem było ją przekazać, na mentora, który nie konkuruje z internetem, ale wspiera ucznia w jego drodze do wiedzy, o świecie i o nim samym.

Pragniemy lepszej edukacji dla dzieci i młodzieży – działamy, inspirujemy i wspieramy szkoły w rozwoju kompetencji XXI wieku.

Pomoże nam w tym innowacyjne narzędzie eduScrum, które od 6 lat wspiera wiele szkół na świecie. My wprowadzamy je do Polski i przedstawiamy je nauczycielom. To najlepsze wsparcie w metodach pracy i nauczania!

Jesteśmy siostrami, Marta jest Scrum Masterem, informatykiem, Paulina nauczycielem, z wieloletnim doświadczeniem w klasie oraz w zarządzaniu placówką oświatową.

Pragniemy wesprzeć świat edukacji, widząc, jak ważne jest, aby młodzi ludzie czerpali ze szkoły wiedzę o sobie, o budowaniu relacji oraz by mieli dostęp do swoich zasobów i nie bali się marzyć. I mamy narzędzie, którym razem z Waszą pomocą możemy wesprzeć edukację naszych dzieci, aktualnych i przyszłych pokoleń.

•Potrzebujemy 14000 pln, aby sfinansować pierwszy w Polsce warsztat eduScrum wraz z twórcą tej metody Willy Wijnands, a następnie organizować kolejne warsztaty tak, aby metoda trafiła do jak największej grupy odbiorców.

•Jeśli uzbieramy więcej, 24000 pln zorganizujemy konferencję, na której spotkają się świat edukacji i nauki ze światem IT i biznesu, tak, aby wspólnie szukać najlepszych rozwiązań, czerpiąc ze swoich doświadczeń.

•A jeśli uzbieramy jeszcze więcej, to zorganizujemy eduScrumLaby, wyjazdy studyjne dla nauczycieli, aby uczyć się od tych, którzy eduScrum znają i praktykują dłużej oraz eduScrum Camp, na którym spotkamy się wszyscy, poznamy i wymienimy się doświadczeniami oraz zmodyfikujemy to, co nie działa.